Kontakta oss


Det är alltid jättetrevligt att bli kontaktad av föräldrar och barn. Tveka inte att höra av dig om du har frågor eller funderingar. Ni kan nå oss alla på vår skolplattform Admentum

Kontaktuppgifter


Adress Gubbyn 620, 841 96 Erikslund

Telefon personalrum 0690-200 50 

Telefon rektor  073-025 45 10

E-post rektor erika@kordelia.se

Telefon fritids 070-2977640



Huvudman


Synpunkter och klagomål på skolan mailas till huvudmannens representant.

Vi vill gärna ta del synpunkter och förslag på vår verksamhet. Materialet är en viktig del av vårt utvärderings och kvalitetsarbete.  Alla synpunkter och klagomål som kommer in följs upp och dokumenteras.

erika.walker@kordelia.se

Erika Walker
Rektor
Lärarleg.
erika@kordelia.se  073-025 45 10

Anna Selling
lärare, skolchef Lärarleg.
anna@kordelia.se

Bettan Bråhn
Resurs
bettan@kordelia.se

Nina Hägglöf
Fritids/resurs
ninah@kordelia.se

Pär Evjen
Lärare
Lärarleg.
par@kordelia.se

Gerda Thornberg
Lärare
Lärarleg.
gerda@kordelia.se

Jennie Falk Fastin
Lärare 
Lärarleg.
jennie@kordelia.se

Linda Lundin
vik. lärare i förskoleklass
linda.lundin@kordeliafriskola.se

Lena Bergström
Resurs
lena@kordelia.se

Gunilla Edlund-Vestin
Kock 
gunilla@kordelia.se

Camilla Edenström
Lärare
Lärarleg.
camilla@kordelia.

Therese Falk
Lärare
Lärarleg.
therese@kordelia.se

Anita Broström
Speciallärare
Lärarleg.
anita@kordelia.se

Lage Bååth
Vaktmästare/fritids
lage@kordelia.se

kordelia-friskola-personal-13

Maria Svensson
Speciallärare
Lärarleg.
maria@kordelia.se

kordelia-personal-1

Benjamin Gutierrez Nieto
B-språkslärare (spanska)
benjamin@kordelia.se
personal-kordelia-1

Jenny Arrefjäll
Textillärare
Lärarlegitimation
jenny@kordelia.se

kordelia-personal-2

Ann-Catrine Ottosson
Skolsköterska tel 072-519 39 10
ann-catrine@kordelia.se

Ida Kentner
Lärare
Lärarleg
ida@kordelia.se

Mimmi Magnusson
Skolkurator 
mimmi@mimmimagnusson.se

Maria Lindström
Lärare
Lärarleg.
maria.lindstrom@kordeliafriskola.se

Victoria Nilsson
Kock

Marie Stadling
Lärare i förskoleklass och fritidshem
Lärarlegitimation
marie@kordelia.se

Åsa-Linda Lundgren
Lärare 
Lärarlegitimation
asa-linda.lundgren@kordeliafriskola.se

Jessica Broström
Vikarie fritids/lokalvård

Johan Abramsson
Lärarassistent